четврток, 28 септември, 2023

(ФОТО) ВОЗНЕМИРУВАЧКИ: Над 20 кучиња нападнале дете во Струга

Активистот и бизнисмен Роберт Милески синоќа на својот Фејсбук профил објави дека глутница од 20-тина кучиња нападнале 14 годишно дете.

Тој објави фотографија од која се гледа локва крв и појаснува „вака вчера изгледаше пред скалите на градскиот пазар во Струга, откако била искасана жена од глутница кучиња“.

„Вака вчера изгледаше пред скалите на градскиот пазар во Струга – локва крв од искасапена жена од глутница крволочни кучиња!

Да не е полошо, вечерва нов напад на преку 20 кучиња врз 14-годишно дете.

Се молат членовите на Анима Мунди да дојдат во Струга и да вдомат по едно улично куче, како што направив јас, наместо само да паламудат кога жртвите се кучиња“, стои во објавата на Милески на Фејсбук.

Извор: ulica.mk

Коментари

коментари