ТРАГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ РЕГИОНОТ: 4-годишно момче почина откако во градинка проголтало желад – Еве ги деталите

4-годишно момче вчера проголтало желад во градинка во Владичина Хан, Србија, по што починало.

Според неофицијални информации, желадот ​​е од елката.

Момчето во градинката проголтало желад, по што со возило на Итна медицинска помош најпрвин било префрлено во ЗЦ Сурдулица, а оттаму во Клиничкиот центар во Ниш.

И покрај напорите на лекарите да го спасат и покрај тоа што желадот ​​бил изваден, детето синоќа починало.

Увидот ќе утврди како никој не го спречил детето да го јаде желадот ​​и што правеле мајките од градинката во тој момент.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!