петок, 29 септември, 2023

(ФОТО) ОД АВТОМОБИЛОТ НЕ ОСТАНАЛО НИШТО: ТРАГЕДИЈА ВЕЧЕРВА – Млад фудбалер загина во тешка сообраќајна несреќа кај Шимановци

Фудбалерот Александар Кристијан Марковиќ, познат како Бебе, загина во сообраќајна несреќа кај Шимановци што се случи околу 21:00 часот.

Несреќата се случила околу 21:00 часот, во Прека Калдрма.

– Ова е голема трагедија за цела Ашања и за нашиот клуб за кој Бебе играше со години и ги даваше последните атоми сила за победите на ФК Камени. Во оваа прилика му изразуваме сочувство на неговото семејство и нека му е вечна слава и благодарност – велат од ФК Камени Ашања.

На терен се пожарникари, полиција и брза помош.

Извор: 4news.mk

Коментари

коментари