четврток, 28 септември, 2023

МЛАДО МОМЧЕ ЗАГИНА ВО ДИРЕКТЕН СУДАР МЕЃУ КАМИОН И АВТОМОБИЛ – страшна сообраќајна несреќа во БиХ

Младиот Давор П.(19) загина во сообраќајна несреќа што се случи утринава во месноста Добој, БиХ.

Драгана Керкез, портпарол на Полициската управа Добој, изјави дека несреќата се случила утрово околу 6 часот и 25 минути, на автопатот Добој-Модрича, во градот Плочник.

„Несреќата се случила кога се судриле камион мерцедес управуван од Б.М. од Бања Лука и Д.П. од Добој кој управувал Ауди“.

Возачот Д.П. починал од повредите, а полицијата спроведе истрага во присуство на дежурниот обвинител на ОЈТ Добој.


Коментари

коментари