четврток, 2 февруари, 2023

Трагедија во струмичко: Во несреќа загина маж откако со трактор удрил во метална шипка од пластеник

Вчера во 16 часот и 16 минути било пријавено дека на нива, атар на селото Моноспитово-струмичко, Ј.Ј.(63) додека извршувал земјоделски работи со трактор удрил во метална шипка од пластеник и притоа се здобил со повреди.

63 годишниот струмичанец починал на местото на настанот.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!