среда, 6 декември, 2023

Голема трагедија: Најмалку пет лица ги загубија животите во хеликоптерска несреќа во Јужна Кореја

Најмалку пет лица загинаа во хеликоптерска несреќа во Јужна Кореја.

Според новинската агенција Јонхап, хеликоптер Сикорски полетал од Јангјанг на истокот на земјата за да открие можни шумски пожари.

Хеликоптерот се урнал на рид во близина на локалниот будистички храм околу 10:50 часот по локално време. Екипите на теренот го изгаснаа пожарот, кој избувна по падот на хеликоптерот.

Тимовите соопштија дека пронашле пет тела на местото на несреќата.

Коментари

коментари