четврток, 28 септември, 2023

Трагедија ја погоди Македонија: Се сруши таванска конструкција во куќа, загина жена

Вчера попладнето нешто пред 14 часот во полициската станица во Кичево е пријавено дека во куќа на улицата „Љубица Богеска“ во Кичево врз С.И.(66) од Кичево паднала таванска конструкција, по што таа починала на местото, дознава Centar.mk.

Според информациите на полицијата Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител, телото на почината било дадено на обдукција.

Извор: centar.mk

Коментари

коментари