понеделник, 28 ноември, 2022

(ВИДЕО) Објавена снимка од нападот врз бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“

Бугарската телевизија „БТВ“ утрово објави видео од нападот врз бугарскиот културен центар „Цар Борис Трети“ во Охрид.

На видеото може да се забележат три лица како го гаѓаат клубот со тврди предмети, најверојатно камења.

Дел од нив имаат и маски на лицето.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!