среда, 6 декември, 2023

(ФОТО) Тажна вест: Вчера во Скопје почина познатиот хирург

Вчера во Скопје на 68 годишна возраст почина Д-р Aлександар Христов добитник на наградата на град Струмица за заслужни личности кој несебично во целиот свој работен век им помогна на голем број сограѓани кои ќе го паметат како вреден хирург и човек пред се.

Нека почива во мир. Вечна му слава…


Коментари

коментари