четврток, 28 септември, 2023

“МЕ УДРИ ТОЛКУ СИЛНО ПО ЗАДНИКОТ“: Холивудската актерка ОТКРИ ДЕТАЛИ од СКАНДАЛОЗНО однесување на режисер

Холивудската актерка Ана Фарис со години не зборуваше низ што поминала кога режисер бил нападен и се однесувал несоодветно кон неа на сет.

Имено, Ана имала многу непријатна ситуација со починатиот режисер Иван Рајтман. Таа сега се приклучи на движењето #metoo, откривајќи дека Рајтман се однесувал несоодветно кон неа.

Како што објаснила, сето тоа се случило за време на снимањето на филмот „Мојата супер поранешна девојка“ во 2006 година, додека таа стоела на скала, а за тоа молчела цела деценија.

На нејзиниот подкаст „Неквалификувани“, таа откри дека Рајтман ја удрил со рака по задникот пред целата екипа на снимањето.

„Може ли да зборувам лошо за мртвите?“, започна Фарис во воведот, додавајќи:

„Снимав сцена каде што бев на скала и требаше да земам книги од полица, а тој ме удри толку силно по задникот пред екипата“.

Таа, исто така, се присети дека Рајтман ѝ викал откако таа задоцнила на сетот првиот ден поради несреќа со лепак за перики во собата за шминка. Нејзиниот соговорник, водител на подкастот, потоа откри дека и други жени зборувале за грубоста и нападноста на режисерот.

„Мислам дека не сте првата личност што го пријавила тоа. И многу ми е жал што сте го имале тоа искуство. И зарем никој не влезе и рече: Не?“.

„Не. Тоа беше 2006 година. Имав 30 луѓе околу мене кои очекуваа да направам нешто, но јас не направив. И така го пуштив тоа. Си реков: Не е толку голема работа. Повлечи се и само насмеј се. Но, тоа ме натера да се чувствувам толку мало. Не би смеел да го направи тоа на маж. Едно од најтешките искуства во филмот ми е со него“, одговори Ана.С

Инаку, Рајтман, кој го режираше „Ghostbusters“, почина во февруари годинава.

Извор. ulica.mk

Коментари

коментари