понеделник, 28 ноември, 2022

Барселона немоќна во Мадрид

Фудбалерите на Реал Мадрид се вратија на врвот во Ла Лига откако во славното Ел Класико ја совладаа Барселона со 3-1.

Кралевите одлично тактички го одигираа натпреварот и лесно ги казнија грешките на противникот.

Резултатот го отвори Бензема а до крајот на првиот дел Валверде со одмерен удар зголеми на 2-0.

И во вториот дел Реал беше тимот што го контролираше мечот и тоа во моментите кога Торес ја врати возбудата постигнувајќи гол за Каталонците за 2-1.

Последниот гол домашните го постигнаа преку Родриго од пенал.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!