петок, 29 септември, 2023

Запленети 177 парчиња охридска белвица – приведен Албанец

Полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум денеска го привеле А.П.(53) од Република Албанија.

– При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со албански национални ознаки, кое го управувал, биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица, кои биле предмет на недозволена трговија од Република Северна Македонија кон Република Албанија, велат од МВР.

А.П. е приведен во Полициската станица и по целосното документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.


Коментари

коментари