понеделник, 28 ноември, 2022

УЖАС: Маж ги претепал својата сопруга и мајка – заврши зад решетки

На 23.09.2022 во 18.30 часот во гостиварско Неготино, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 32-годишниот М.Б. од ова село. Тој се барал со судска наредба за издржување затворска казна, информираат од МВР.

Претходно, М.Б. бил пријавен дека во семејниот дом физички ги нападнал неговите мајка и сопруга. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната, додаваат надлежните власти.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!