недела, 25 септември, 2022

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДЕН ГАФ НА АМЕРИКАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: ПОВТОРНО СЕ ЗАГУБИ – Не знаеше како да се симне од бината по одржаниот говор

Американскиот претседател Џо Бајден учествуваше на конференцијата на Глобалниот фонд во Њујорк.

Откако го заврши говорот, од публиката следеше аплауз, а 79-годишниот Бајден почна да се повлекува од бината. Но, тогаш тој одеднаш застана и погледна наоколу со збунет израз.

Потоа изгледа ги прашал луѓето околу него како да се симне од сцената, по што повторно се обидел да направи неколку чекори.

Сенаторот од Тексас, Тед Круз, сцената ја нарече страшна на Твитер, а неговиот советник за комуникација Стив Гест додаде: „Џо Бајден е целосно изгубен на сцената. Страшно и тажно“.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Извор: ulica.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!