петок, 29 септември, 2023

Автомобил прегазил жена – тешко е повредена

Вчера, во 11.40 часот, во Полициската станица Кочани било пријавено дека на влезот во с. Теранци, Кочанско, патничко возило „Фиат Пунто“, со кочански регистарски ознаки, управувано од В. Х.(46) од с. Теранци, удрило во пешакот Д. Р. (60) од с. Теранци.

Во несреќата тешки телесни повреди добила Д. Р., констатирани во Општата болница во Кочани.

Извршен бил увид од екипа од Полициската станица Кочани.

Коментари

коментари