недела, 25 септември, 2022

(ВИДЕО) СТРАШНО ЗА ГЛЕДАЊЕ: СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди Мексико

Повторно силен земјотрес го тресе Мексико. ЕМСЦ јавува дека утринава е регистиран потрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот бил на длабочина од 80 километри. Не е издадено предупредување за цунами.

Како што пренесуваат светските агенции, зградите силно се треселе во главниот град.

Во понеделникот Мексико беше погоден од силен земјотрес со јачина од 7,7 степени.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!