петок, 29 септември, 2023

Тешко повреден пешак откако во него удрил велосипедист

На 21.09.2022 во 11.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Св.Кирил и Методиј“ и ул.„Македонија“ во Скопје, велосипед управуван од С.А.(27) од Скопје удрил во пешакот Д.К.(69) од Република Хрватска. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Д.К. констатирани во Градската општа болница „8-ми Септември“.

Извршен бил увид од екипа од СВР Скопје.

Коментари

коментари