(ВИДЕО) ДЕДО (92) НОКАУТИРАШЕ ТРОЈЦА МАНГУПИ – Налетаа на поранешен боксер

Неверојатно видео од улична тепачка ја обиколи целата планета. Имено, пред влезот на еден „Мекдоналдс“ во Велика Британија избила тепачка во која главна улога ја имал поранешен 92-годишен боксер.

Неколку луѓе го нападнале дедото, не знаејќи дека е подготвен да возврати.

Пресметката траела неколку минути, а виталниот старец успеал да ги нокаутира тројцата напаѓачи. Во неколку наврати испрати двајца на подот и не се откажа. Му се допадна борбата, па секој пат се враќаше да ја заврши работата.

На крајот малку му снемало сила, па еден дечко успеал да го собори, но за разлика од ривалите, дедото брзо станал на нозе.

Една жена упорно се обидувала да ја прекине тепачката, но воинствениот дедо ја тргал на страна, сакал да им покаже на мангупите со кого нашле да се задеваат.

Во описот на видеото, кое ги запали социјалните мрежи, се наведува дека старецот има 92 години и бил поранешен професионален боксер, но неговото име не е објавено.

Многу корисници на социјалните мрежи изразија сомнеж дека овој човек е навистина толку стар, бидејќи е неверојатно подвижен и силен за своите години.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Извор: ulica.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!