недела, 25 септември, 2022

ХАОC ВО КАЗИHО: Маж нападнат од три лица – го повредиле со метален предмет

На 17.09.2022 во 01:40 часот во СВР Штип било пријавено дека во казино на ул.„Маршал Тито“ во Штип бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз И.А.(37) од Штип, извршен од А.Н. и уште две лица, кои употребиле и метален предмет.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!