четврток, 28 септември, 2023

Трудница во 9 МЕСЕЦ се полила со бензин И СЕ ЗАПАЛИЛА: Не можела повеќе да поднесе малтретирање

Трудница утрово околу седум часот се обидела да се самозапали. Според некои медиуми, се работи за жена која е во деветтиот месец од бременоста, а
живее во селото Бресница.

Според информациите од соседите таа била малтретирана од сопругот и затоа решила да си го одземе животот.

Оваа информација ја потврдија од порталот Nova.rs во итната помош.

„Интервениравме утринава околу седум часот, се бараше итен транспорт до Клиничкиот центар Крагуевац“, вели нашиот извор од таа здравствена установа.

Од Општата болница Чачак не ја потврдија оваа информација бидејќи никој не се јавува на телефон.

Според некои медиуми, жената била примена во болница со изгореници на рацете, стомакот и нозете.

Според информациите, нејзината здравствена состојба е стабилна и нејзиниот живот не е во опасност.

Наводно, станува збор за лице кое е бремена по четврти пат.

Како што дознаваме во меѓувреме, трудницата е сместена на одделението за интензивна нега, изјави за Нова.рс портпаролката на Општата болница Чачак, Јелена Кнежевиќ.

„Со оглед на тоа дека жената е бремена во деветтиот месец, опсервацијата е во тек. Најважно е нејзиниот живот да не е во опасност“, рече таа.

Коментари

коментари