(ФОТО) ГОРАН АЛАЧКИ „УДРИ“ ПО ПОРАНЕШНАТА: Бившите мои членови лажно го носат моето презиме, МОЈАТА МАЈКА БЕШЕ РАЗОЧАРАНА од личноста која ПИШУВА ПОЕЗИЈА за неа по смртта

Познатиот музичар Горан Алачки, пред неколку дена на својот профил на социјалните мрежи, објави дека се упокоила неговата мајка Натка, а неговите роднини и пријатели му упатија зборови со сочувство.

Поранешната сопруга на Горан Алачки, Адријана, на својот профил на социјалните мрежи, се прости од својата некогашна свекрва и објави фотографии од „Вкусот на традицијата“, на кои се гледа дека се дружеле во шоуто.

Но, Горан Алачки вчера, ги замоли медиумите да не прават циркус од упокојувањето на неговата мајка, со тоа што објавуваат статуси од негови поранешни членови на семејството.

Исто така Горан објаснио дека неговата мајка била разочарана од дотичната особа.

„Почитувани медиуми… Ве молам.. Од загубата на мојата мајка Натка Алачка не правете циркусијада од изјави на мои бивши членови на фамилијата Алачки, кои лажно го носат тоа презиме и го користат во комерцијални цели и прават театар од тоа…

Оставете ја мојата мајка да почива во мир и спокој…

Мојата мајка последните години од животот, беше длабоко разочарана од таа личност која сега пишува поезија за неа…, стои во неговиот пост на Фејсбук.“

Коментари

коментари

error: Content is protected !!