недела, 25 септември, 2022

(ВИДЕО) ГОРАТ РУСКИТЕ ЗНАМИЊА: ЗНАЧИТЕЛЕН НАПРЕДОК НА УКРАИНСКАТА АРМИЈА – Влегоа во град НА ГРАНИЦАТА со Русија

Украинската армија влезе во Вовчанск, град на северот од областа Харков, во близина на границата со Русија.

Државната гранична служба на Украина објави видео на кое се гледа како војници ги кинат руските обележја и го палат руското знаме во Вовчанск.

Вовчанск е град со речиси 18.000 жители кој се наоѓа на помалку од 5 километри од границата со Русија.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!