недела, 25 септември, 2022

Трагедија кај манастирот „Св.Богородица“: Едно лице го загуби животот – ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ

На 28.08.2022 во 05:30 часот во СВР Штип е пријавено дека на патот од с.Чифлик кон манастир „Св.Богородица“ моторцикл „томос“, управуван од Б.С.(67) од с.Чифлик, кочанско излетал надвор од патот.

Во несреќата на место на настанот починал Б.С.

Од екипа од итна медицинска помош констатирана е смрт.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кочани.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!