недела, 25 септември, 2022

(ВИДЕО) СТРАШНО ЗА ГЛЕДАЊЕ – УЖАСЕН НАСТАН: Најмалку 35 лица ги загубија своите животи, а 55 се повредени во пожар за време на неделната молитва во црква во Египет

ВЕСТА Е ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

ВЕСТА Е ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

ВЕСТА Е ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

Најмалку 35 лица загинаа, а 55 се повредени во пожар во црква во египетскиот град Гиза, пренесуваат египетските медиуми.

Пожарот избувнал во електричните инсталации додека пет илјади верници присуствувале на миса во црквата Абу Сифин во областа Имбаба, што предизвика стампедо, велат изворите.

На местото на пожарот пристигнале четири противпожарни возила.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!