недела, 25 септември, 2022

Две лица повредени во тешка сообраќајна несреќа

На 14.08.2022 во 01.02 часот во СВР Битола е пријавено дека на крстосницата од ул.„Солунска“ и ул.„Никола Тесла“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „хамачи“, без регистарски ознаки, управуван од 16-годишник и патничко возило „опел вектра“, со битолски регистарски ознаки, управувано од А.С.(43), двајцата од Битола, информира МВР.

Во несреќата возачот на мопедот се здобил тешки телесни повреди, а неговиот сопатник В.М.(28) со телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола.

Во координација со Јавен обвинител, увид на местото на несреќата извршила екипа од Полициска станица Битола.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!