среда, 6 декември, 2023

(ФОТО) РОМАНТИЧНА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА: Како убавата Милица ја освоила Ана Брнабиќ

Скоро 10 години премиерката на Србија, Ана Брнабиќ (43) е во брак со помладата Милица Ѓуриќ .
Како започнала нивната врска.

– Се започна сосема спонтано. Нив ги запознал заеднички пријател во геј клуб во центарот на Белград. Размениле контакти и почнале се почесто да се гледаат. Меѓутоа, откако стана премиер, Брнабиќ ги разреди јавните настапи со својата девојка, иако нивната врска никогаш не била тајна за најблиските роднини и пријатели на Ана, – заклучува извор на Курир.

Актуелната премиерка го запозна политичкото раководство на Србија со девојката на ексклузивна гала вечера, а потоа Ивица Дачиќ направи прилично несолена шега. Тој наводно рекол:

„Штета што толку добра риба не сака мажи“.

Пред две години, партнерката на Брнабиќ роди момче, а таа забремени со вештачко оплодување.

Извор: ulica.mk

Коментари

коментари