недела, 25 септември, 2022

Едно лице тешко повредено на работо место – Еве ги деталите

На 12.08.2022 во 16.15 часот во СВР Штип е пријавено дека во Итната медицинска помош Пехчево бил донесен повреден Б.М. од Иран.

Според пријавеното, тој околу 15.30 часот, додека извршувал работни задачи како вработен во фирма, паднал и се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Клиничката болница Штип. Полициски службеници излегле на местото на настанот.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!