недела, 25 септември, 2022

(ВИДЕО) Повеќе лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа откако се судриле два автомобили во Дубровник

Во судир на два автомобила со дубровнички регистарски ознаки на државниот пат Д-8, недалеку од кривината за Босанка, повредени се неколку лица кои со возило на Итна медицинска помош се пренесени во ОБ Дубровник.

Полицијата известува како се одвива сообраќајот, од градот преку жичарницата, а излезот е преку Комолц.

Се уште не е познато како дошло до несреќата, пренесе Блиц.рс.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!