недела, 25 септември, 2022

Тридневна жалост по трагедијата во Цетиње

Владата на Црна Гора вечерва прогласи тридневна жалост за големата трагедија што денеска се случи во Цетиње.

Оваа информација ја објави премиерот Дритан Абазовиќ на својот Телеграм канал. Во населбата Медовина во Цетиње, во близина на Владата, загинаа 11 лица, а шестмина се повредени, меѓу кои и припадник на полицијата, потврдија од Управата на полицијата на Црна Гора.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!