недела, 25 септември, 2022

НЕВИДЕН ТРАГИЧЕН НАСТАН ГО ВОЗНЕМИРИ РЕГИОНОТ: Убиени се 11 лица меѓу кои и деца, повредени се многумина – Крвав маcакp во Цетиње

Триесет и четиригодишен маж уби повеќе лица во Цетиње, пред да биде убиен од полицијата. Црногорските медиуми објавија дека тој пукал во близина на местото каде што живеел и дека сè почнало како семејна пресметка.

Од полицијата кажаа дека убиецот пукал и на цивили и на полицајци. Според неофицијални информации, тој убил најмалку 11 лица, по што бил убиен во престрелка со полицијата.

Очевидците кажаа дека напаѓачот се движел низ населбата Медовина и пукал во случајни минувачи, при што има и повеќе повредени, меѓу кои и еден полицаец.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!