среда, 6 декември, 2023

34- годишник си го убил семејството, најмалку 11 жртви – ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ за масакрот во Цетиње

На денешниот крвав масакр во Цетиње, според неофицијални информации, Вучко Бориловиќ (34) го убил целото семејство, а потоа излегол на улица и убивал луѓе еден по еден, а неколкумина од нив биле ранети.

Според се уште непотврдени информации, во масакрот загинале повеќе од 11 лица, меѓу кои и деца.

Полицијата го убила напаѓачот Вучко Бориловиќ (34). Напаѓачот наводно ја спречувал брзата помош да им пријде на жртвите пред да биде убиен од полицијата.

Според извештаите, тој околу 16 часот пукал со огнено оружје кон сограѓаните зад зградата на Владата.

Причината за крвавиот масакр е најверојатно семеен конфликт. Полицијата се уште нема официјално соопштение.

Извор: centar.mk

Коментари

коментари