понеделник, 15 август, 2022

Повеќе лица повредени во тешка сообраќајна несреќа

Седум лица, од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа околу полноќ се случила на автопатот Гостивар-Тетово, наспроти тетовско Горно Седларце.

Како што велат од МВР во несреќата учествувале товарно возило „там“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.К.(56) од Велес и патничко возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф.(29) од гостиварска Долна Бањица.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Ф.Ф. и сопатникот во неговото возило А.З. од Долна Бањица, додека возачот на товарното возило и неговите сопатници О.У., М.А., Е.У. и А.У., сите од велешко Јаболчиште, се здобиле со телесни повреди констатирани во Клиничка болница Тетово, информира МВР.

По овластување на Јавен обвинител увид на местото извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!