понеделник, 28 ноември, 2022

(ВИДЕО) Вооружен грабеж на бензинска пумпа во Кочани

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко на кое се гледа како едно лице со фантомка и пиштол ограбува бензиска пумпа. Според описот на видеото истото најверојатно е снимено во Кочани.

Како што може да се види на видеото маскираното лице вперува пиштол во вработениот пред да ја ограби касата и да замине со полна торба пари.

Претходно, на 12.06.2022 во 03.32 часот било пријавено дека во Кочани едно лице со закана од вработен на бензиска пумпа одзелo пари. Се работи на расчистување на случајот.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!