понеделник, 15 август, 2022

Младо момче тешко повредено на работно место

На 29.06.2022 во 14.50 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен С.К.(23) од с.Марино, општина Илинден.

Според пријавеното, тој се повредил додека извршувал работни задачи во фирма во индустриска зона во Скопје.

Полициски службеници излегле на местото, а за случајот бил запознаен и Трудов инспектор.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!