ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Двегодишно дете паднало од 4-ти кат од зграда

Синоќа после полноќ во Итната медицинска помош било пријавено дека двегодишно дете паднало од 4-ти кат од зграда во Скопје, информираше за Утринска на Телма д-р Караманов од Итната медицинска помош.

Детето е пренесено на Урегнтен центар, нема тешки телесни повреди и е свесно. МВР соопшти како се случила несреќата.

Според првичните информации, несреќата се случила во Аеродром, а по првиот повик до Итната помош, блиските го донеле двегодишното дете во поликлиниката Јане Сандански каде има дежурен лекар и пункт на Итната помош.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!