СЕ ЗАПАЛИ АВИОН: ПАТНИЦИТЕ СЕ ЕВАКУИРАНИ, А ТРИ ЛИЦА ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА СО ПОВРЕДИ – Авион со 126 патници гореше во Мајами

Авион со 126 луѓе се запалил по слетувањето на аеродромот во Мајами, јави „Скај њуз“. На авионот на „Ред ер“ му откажал предниот трап при слетувањето. Патниците полетале од Санто Доминго, Доминиканската Република.

Авионот се излизгал по пистата, пробил комуникациска кула и застанал на тревата.

– Мислев дека ќе умрам! Имаше старец до мене и го прегрнав. Беше ужасно!, изјави еден преживеан патник по смирувањето на состојбата.

Патниците се евакуирани, а три лица завршиле в болница и се со полесни повреди.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!