Возрасна жена се здобила со тешки телесни повреди откако ИСПАДНАЛА ОД ВОЗИЛО на Психијатриската болница Демир Хисар

На 21.06.2022 во 00:05 часот во СВР Битола било пријавено дека на патен правец Демир Хисар – Битола, во близина на крстосница за с.Кутретино, 43-годишна пациентка на ЈЗУ Психијатриска болница Демир Хисар испаднала од патничко моторно возило „рено“ со битолски регистарски ознаки, сопственост на болницата.

Возилото го управувал И.Д.(34) од Демир Хисар, а сопатник била медицинска сестра во установата.

Притоа, пациентката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Демир Хисар.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!