(ВИДЕО) Приврзаници на ВМРО го БЛОКИРАА ВЛЕЗОТ од куќата на Петков

Приврзаници на ВМРО утрово го блокираа влезот од куќата на премиерот на Бугарија, Кирил Петков.

Европратеникот Ангел Џамбазки објави снимка на социјалните мрежи и праша кога премиерот ќе поднесе оставка.

„Причината поради која сме тука е тоа што сакаме да слушнеме одговор на прашањата кои се важни во однос на надворешната политика кон Македонија“, вели Џамбазки.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!