ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА – СУДБИНИТЕ НА ЛУЃЕТО НЕИЗВЕСНИ: ОСУМ ЛИЦА ЗАГИНАА, А ДУРИ 38 СЕ КИДНАПИРАНИ ВО НАПАД НА ДВЕ ЦРКВИ ВО НИГЕРИЈА

Вооружени напаѓачи убија осум лица и киднапираа 38 во нападите на две цркви во северната нигериска држава Кадуна, изјави денеска претставник на Христијанското здружение на Нигерија (CAN).

Нападите се случија во неделата за време на утринската богослужба во католичката и баптистичката црква, изјави за Ројтерс свештеникот Данлами Гаџере.

Извор: vecer.press

Коментари

коментари

error: Content is protected !!