АВТОМОБИЛОТ „ЗГУЖВАН“ ОД СИЛИНАТА НА УДАРОТ: Едно лице почина на лице место во тешка сообраќајна несреќа во Србија

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска во Србија на автопатот кај Добановац, во правец кон Белград.

Според неофицијални информации едно лице по сударот не давало знаци на живот, а по пристигнувањето на брзата помош констатирана е смрт.

Еден од автомобилите-учеснички бил „згужван“ од силината на ударот.

Во другото возило наводно имало четири лица. Досегашните податоци од терен укажуваат на тоа дека немаат сериозни повреди.

На местото на несреќата се и пожарникари.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!