недела, 25 септември, 2022

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Автомобил влетал меѓу луѓе, над 30 лица се повредени, а има и загинати

Најмалку едно лице загина, а околу 30 се повредени откако автомобил влета меѓу луѓе во близина на црква во Берлин.

Возилото налетало на луѓето при што повредени се голем број лица, односно над 30, а најмалку едно го загубило животот.

Дополнителни информации во моментов не се достапни, а се сомнева дека станува збор за намерен тероистички напад.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!