МЕСТОТО КАДЕ Е ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА МАТЕЈ ПЕРИШ Е ПРОКОЛНАТО?! – ГОЛЕМИ ТРАГЕДИИ, УБИCТВ0, ПРОПАЃАЊЕ ВО ДУНАВ, ПОЖАР…

Ресторан изгоре во пожар, тројца млади се удавија во 2014 година, гостин загина во 2016 година, маж претепан до смрт…

Според првите информации по обдукцијата, телото на Матеј Периш, младиот сплитчанец, кој исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември по излегувањето од белградскиот клуб Готик кога му се загуби трагата, е извлечено од Дунав во близина на Ада Хуја.

Според првите информации, причината за смртта на Матеј Периш е давење, а се уште се чекаат резултатите од токсиколошката анализа кои ќе бидат готови за дваесетина дена.

Ада Хуја, каде е пронајдено телото на Периш, е урбана област во Белград, која се наоѓа во белградската општина Палилула. Српските медиуми пишуваа за тоа како опседното место поради низата страшни трагедии што се случија таму. Убиства, тепачки, пожари, давења и слетувања на автомобили во Дунав се само дел од ужасните настани што се случија на Ада Хуја во последните години.

Многумина се прашуваат што не е во ред со ова место.

Најтешка несреќа: Загинаа тројца млади

Во август 2018 година, ресторанот Царска охота изгоре во пожар, а за среќа немало повредени. Но, најтешката несреќа се случи во 2014 година, кога животот го загубија три млади лица, една 16-годишна девојка и 18-годишно и 20-годишно момче. Имено, тие се удавиле во раните утрински часови на 11 ноември откако автомобилот слетал во Дунав, недалеку од ресторанот Царска охота, каде што тргнале. Останатите тројца патници од автомобилот ја преживеале несреќата. Возачот и сопственик на БМВ-то поминал без гребнатинка, а се испоставило дека нема возачка дозвола и дека возел над 100 километри на час.

Во полиција изјавил дека во кафулето испил 20 ракии од малини и дека не се сеќава на ништо. Судот го осуди на седум години затвор.

Пукано во кумот после ручек

Едно од побруталните злосторства се случило во ресторанот Царска охота. Во ноември 2016 година, А.Ј. го придружувал неговиот кум З.Т. на Ада Хуја и го убил испукајќи два куршуми во него додека ручал со пријателите. Имало шпекулации дека се работи за наводен долг.

Пропаднале во Дунав, претепани до смрт

Маж на возраст од околу 50 години и двојно помлада девојка со автомобил излетале на 9 јануари 2018 година во Дунав, недалеку од местото каде четири години претходно беа убиени тројца млади луѓе.

Ненад Вучковиќ беше претепан до смрт во 2012 година во ресторанот Царска охота бидејќи сакал да брани девојка која седела на соседната маса. Двајца мажи ја навредувале, а по вербален конфликт го начекале Ненад и двајца пријатели и ги претепале со палки, јавуваат хрватските медиуми.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!