ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: МАЖ ПОМИНУВАЈЌИ УЛИЦА, ГО УДАРИЛ АВТОБУС – Драматични сцени од Белград

Автобус утринава удрил во пешак во Белград, во населбата на Бежанијска коса.

Маж се обидувал да ја помине улицата надвор од обележан пешачки премин кога на него налетал бел автобус.

Како што може да се види на видеото објавено на страницата на Инстаграм „Мој Белград“, во него удрил автобус. Како што се наведува, не се работи за јавен превоз.

Драматичниот настан се случил во улицата Хуго Клајн.

Мажот е повреден, а според белградските медиуми интервенирала и полицијата.

Погледнете го видеото ОВДЕ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!