Трагедија: Младо момче загина, а девојка е повредена откако со мотор удриле во ограда

Вчеравечер околу 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Елисие Поповски – Марко“, мотоцикл со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.А.(28) од Скопје изгубил контрола и удрил во ограда.

– По несреќата Љ.А. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди и набргу починал. Со телесни повреди се здобила сопатничката Г.С.(27) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Известен бил Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!