Пукање на фарма во Холандија, каде што загинаа две лица

Две лица загинаа, а две се повредени на фарма во Холандија.

16-годишна и 34-годишна жена беа застрелани на фармата Тро Тарди во Албласердам, источно од Ротердам.

Холандската полиција го уапсила осомничениот во блискиот парк.

13-годишен маж и 20-годишна жена се тешко повредени, а уште едно лице е полесно повредено.

Фармата Тро Тарди обезбедува терапија за лица со попреченост и проблеми со менталното здравје.

„Осомничениот е уапсен, а огненото оружје е одземено.

На сведоците им се пружа грижа и помош“, соопшти полицијата, додавајќи дека нема јасен мотив.
Осомничениот е 39-годишен маж од селото Оуд-Аблас кој и бил од претходно познат на полицијата.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!