(ВИДЕО) СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Поранешен фудбалер на Реал Мадрид имаше тешка сообраќајна несреќа

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Фреди Ринкон се наоѓа во тешка здравствена состојба, откако имаше сообраќајна несреќа во која се судри со автобус.

Во автомобилот биле четири лица, меѓу кои и 55-годишниот Ринкон, а повредените се пренесени во болница, каде што на поранешниот фудбалер му била направена операција.

Доктор од болницата кажа дека Ринкон доживеал тешка пвореда на главата и се наоѓа во критична состојба.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!