петок, 29 септември, 2023

Пронајдено безживотно тело на маж

На 29.03.2022 во 11.57 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар, под мостот кај Кванташки пазар, било забележано човечко тело, соопштија од МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментари