Голема трагедија: Најмалку 17 лица ги загубија животите во голем ПОЖАР во НОЌЕН КЛУБ во Хуанде

Најмалку 17 лица загинаа во пожар во ноќен клуб во Хуанде, главниот град на Камерун, јавија локалните медиуми.

На самото место загинале 14 лица, а меѓу жртвите е и началникот на секторот за здравство во Министерството за здравство.

Друг детали засега не се соопштени.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!