(ВИДЕО) НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Полицајка му играла на шефот во скут пред полна кафеана

Полицајката Вера Мекули (26) од Њујорк се нашла во центарот на скандал кога на својот поручник на забава во кафуле му подготвила танц во скут.

Снимката од распуштената вработена и нејзиниот шеф, која беше објавена пред три дена, доведе до истрага во одделот, а поручникот веќе е префрлен на друга позиција, пишува New York Post.

Младата полицајка на видеото е облечена во карирано црно-бело мини здолниште, црна исечена маица без ракави и црни чизми до колена додека се трие со претпоставениот на 44-та полициска станица во Њујорк, Ник Мекгари, кој инаку е оженет.

Во еден момент, некој од толпата му дава на Мекгари грст сметки, а тој станува и ја прегрнува жената.

Според Њујорк Пост од полициски извори, Мекгари, кој живее со сопругата во северните предградија на градот, „знае да се заебе“.

-Ваквото однесување со вашиот шеф не е дозволено. Таа не знае за тоа бидејќи само што дошла на работа. Тоа постојано им се повторува на надзорниците кои доаѓаат. Ова прави лош преседан – изјавил извор за њујоршкиот весник.

Покрај објавеното, се наведува дека има уште две снимки, а на едната неидентификувана полицајка танцува на подиумот со друг маж.

-Да бидам искрен, тоа не треба да се случува во семејниот ресторан. Но, што можете да направите? – рече посетителот кој го даде само своето име, Елијас.

-Тоа е поентата на божиќната забава, да се опуштиме – рекол друг гостин.

Од њујоршката полиција за медиумите само изјавиле дека е во тек истрага за инцидентот.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Извор: ulica.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!