вторник, 18 јануари, 2022

Трагедија: Македонец загина на работа во странство

Загина Македонец кој живее во Италија при несреќа на работа, објави порталот 24инфо.

Како што пренесува порталот, трагедијата се случила во селото Сончино каде што во раните попладневни часови животот го загубил З. Г. (52) авто-превозник кој бил згмечен од портата на фармата каде што дошол да достави храна. Македонецот, починал на самото место на несреќата, иако веднаш стигнала екипа на итната помош.

Според истражителите, несреќата може да се должи на огромен број фактори кои допрва треба да се испитаат.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!